SLD chce zaostrzenia kar dla znęcających się nad zwierzętami

4e4ea155a0190_o,size,969x565,q,71,h,91434aKlub Poselski Sojuszu Lewicy Demokratycznej złoży projekt ustawy o zaostrzeniu kar dla osób znęcających się nad zwierzętami – zapowiedziała Katarzyna Piekarska, wiceprzewodnicząca SLD podczas konferencji prasowej w Sejmie.
Projekt KP SLD ma związek z ostatnimi, ujawnionymi w mediach, przypadkami brutalnego traktowania zwierząt.
Przyłącz się do akcji SLD na Facebooku – STOP PRZEMOCY :

www.facebook.com/pages/Zaostrzenie-kar-dla-znecajacych-sie-nad-zwierzetami/

– Artykuł I ustawy o ochronie zwierząt mówi, że zwierzę nie jest rzeczą, jednak, kiedy ogląda się także materiały prasowe, można odnieść czasami wrażenie, że rzeczy traktuje się lepiej i ochroni przed zniszczeniem, niż traktuje się istoty żywe, zdolne do odczuwania cierpienia, jakimi są zwierzęta – powiedziała wiceprzewodnicząca SLD.
– Chcemy zwiększyć kary za znęcanie się nad zwierzętami i nowelizujemy to w ten sposób, że w przypadku znęcania się bądź nieuzasadnionego zabicia zwierzęcia byłaby to kara od 6 miesięcy do lat dwóch – podkreśliła Piekarska.
– Natomiast, jeśli sprawca działałby ze szczególnych okrucieństwem wówczas kara byłaby zwiększona do lat trzech – dodała.
SLD chce również kar dodatkowych jak np. zakazu posiadania zwierząt od lat 3 do 15.
Jak podkreśliła Piekarska – zmiany są doraźne, kompleksowy projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt przygotujemy w następnej kadencji Sejmu.

Piekarska zaapelowała również do mazowieckiego lekarza weterynarii, żeby ten uchylił decyzję dotyczącą zamknięcia schroniska dla zwierząt w Celestynowie. – Jeżeli to schronisko zostanie zamknięte to los tych kilkuset zwierząt jest przesądzony – podkreśliła.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.