Skatował pieska na śmierć

57285733-ba8c-4ca1-902a-a2d1e716e883_900xW jednym ze śmietników mieszkaniec Chełmka znalazł skatowanego psa. Zwierzęcia nie udało się już uratować.
Teraz policja i prokuratura poszukują zwyrodnialca, który brutalnie znęcał się nad bezbronnym psiakiem, a potem go porzucił.


Jak przyznają śledczy, to już kolejny taki przypadek w gminie. Czyżby w Chełmku grasował sadysta, który czerpie satysfakcję z torturowania zwierząt?

Psa porzucono w Chełmku przy ulicy 11 Listopada. Leżał tuż przy kontenerze, w worku na śmieci. Jeszcze żył,kiedy zauważył go mieszkaniec osiedla idący wyrzucić śmieci.

– Pies miał liczne rany, głównie na głowie. Zadano mu je tępym narzędziem – mówi nam Małgorzata Jurecka, rzeczniczka komendanta powiatowego policji w Oświęcimiu.

Funkcjonariusze na miejsce wezwali weterynarza. Ten po krótkim badaniu stwierdził, że pies jest w stanie agonalnym. Nie dawał mu szans na przeżycie. Zdecydował o uśpieniu cierpiącego zwierzęcia.

– Osobie, która pobiła psa z tak szczególnym okrucieństwem, grożą dwa lata pozbawienia wolności – mówi prokurator Mariusz Słomka z Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu. – Sprawa jest w toku. To nie pierwszy tego typu incydent, w tym roku, na terenie gminy Chełmek – dodaje prokurator.
W Chełmku znaleziono też psa, do którego ktoś wielokrotnie strzelał z broni śrutowej.
Wówczas policji nie udało się znaleźć bandyty. Śledczy nie wykluczają, że może być to ta sama osoba, która doprowadziła do śmierci znalezionego na śmietniku kundelka.

Zakatowany pies był 4-5-letnim mieszańcem o jasnobeżowym kolorze sierści. Policja prosi o informacje, które pomogą wskazać sprawcę brutalnego pobicia psa. Poszukiwani są też ewentualni świadkowie tego zdarzenia.

Wystarczy zadzwonić na komisariat policji w Chełmku pod nr tel. <strong>033 846 17 77</strong>
lub skontaktować się z najbliższą jednostką policji pod nr 997. Policja gwarantuje pełną anonimowość.

10 komentarzy do Skatował pieska na śmierć

  1. NIEDOPUSZCZALNE! Takich ludzi powinno się jak najszybciej odnaleźć i zamknąć na dobre! To sa ludzie bez serca i wydaje mi się – niezdrowi umysłowo… Mogą być zagrożeniem nie tylko dla zwierzat, ale i dla ludzi! Tak agresywne osoby mogą także bić dzieci… Naprawde nie powinno się dopuszczać, żeby żyli sobie spokojnie i bezkarnie w społeczeństwie…

  2. Znacie kolesia? Dajcie jego namiary, dwa dni i będzie błagał o śmierć… Wywieziony, katowany, zakopany, poczuje jakie to przyjemne doświadczenie.

  3. 6XII2012roku zaginą mi pies mieszaniec biało-biszkoptowy typu teriera,uszy klapnięte biszkoptowe,łebek i zakola na oczach biszkoptowe, na biszkoptowym czole biały znak jak u amstafów,czarne kropki na białym nosie,czarne plamy na podniebieniu w pyszczku psa,grzbiet biszkoptowy wpadający w rudy kolor, wysokie białe łapy, wysokość psa około 70cm.waga17-20kG.czip972000000850716,wabi się PEREST,honorowego znalazcę mojego psa lub gdy kto wie gdzie go szukać proszę o kontakt tel.504408003 lub o zwrot psa do schroniska w Krakowie,na ul.Rybną.Uwaga pies nielubi dzieci,gdyż przez 9lat sam był traktowany przez swoją właścicielkę jak dziecko-może kąsać,obcych osób też nielubi-najlepiej czuje się u siebie w domu,ze swoimi,dlatego bardzo proszę o pomoc w odnalezieniu psa i o kontakt tel.504408003.Pies stróżował niebędzie gdyż jest kanapowcem.

  4. powinni go pobić i w worku naśmieci dośmietnika wrzucić. czy ten pies mu cos zrobil (chyba)nie a jezeli tak to nie powud by go odrazu zabjac
    OKRUCIEŃSTWO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.