Skatował pieska na śmierć

57285733-ba8c-4ca1-902a-a2d1e716e883_900xW jednym ze śmietników mieszkaniec Chełmka znalazł skatowanego psa. Zwierzęcia nie udało się już uratować.
Teraz policja i prokuratura poszukują zwyrodnialca, który brutalnie znęcał się nad bezbronnym psiakiem, a potem go porzucił.


Jak przyznają śledczy, to już kolejny taki przypadek w gminie. Czyżby w Chełmku grasował sadysta, który czerpie satysfakcję z torturowania zwierząt?

Psa porzucono w Chełmku przy ulicy 11 Listopada. Leżał tuż przy kontenerze, w worku na śmieci. Jeszcze żył,kiedy zauważył go mieszkaniec osiedla idący wyrzucić śmieci.

– Pies miał liczne rany, głównie na głowie. Zadano mu je tępym narzędziem – mówi nam Małgorzata Jurecka, rzeczniczka komendanta powiatowego policji w Oświęcimiu.

Funkcjonariusze na miejsce wezwali weterynarza. Ten po krótkim badaniu stwierdził, że pies jest w stanie agonalnym. Nie dawał mu szans na przeżycie. Zdecydował o uśpieniu cierpiącego zwierzęcia.

– Osobie, która pobiła psa z tak szczególnym okrucieństwem, grożą dwa lata pozbawienia wolności – mówi prokurator Mariusz Słomka z Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu. – Sprawa jest w toku. To nie pierwszy tego typu incydent, w tym roku, na terenie gminy Chełmek – dodaje prokurator.
W Chełmku znaleziono też psa, do którego ktoś wielokrotnie strzelał z broni śrutowej.
Wówczas policji nie udało się znaleźć bandyty. Śledczy nie wykluczają, że może być to ta sama osoba, która doprowadziła do śmierci znalezionego na śmietniku kundelka.

Zakatowany pies był 4-5-letnim mieszańcem o jasnobeżowym kolorze sierści. Policja prosi o informacje, które pomogą wskazać sprawcę brutalnego pobicia psa. Poszukiwani są też ewentualni świadkowie tego zdarzenia.

Wystarczy zadzwonić na komisariat policji w Chełmku pod nr tel. <strong>033 846 17 77</strong>
lub skontaktować się z najbliższą jednostką policji pod nr 997. Policja gwarantuje pełną anonimowość.

2 komentarze do Skatował pieska na śmierć

  1. zdarza się mówisz może go pogryzl??słuchaj jeśli pies jest wychowany w agresji to tak i to wina tego co wychował tak…Jak można tak traktować zwierzę takich ludzi zamykać trzeba bo w przyszłośći człowieka też tak potraktują.Mało tego skoro by pogryzł to czemu dalej nie zrobi tego?!bo sadysty nie ma

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.